top of page

TRANS ORGANIC

 
CZ / DE

Electroacoustic – Contemporary Classical

 

Nedávno vzniklý hudební projekt TRANS ORGANIC sourozenců Markéty Schley Reindlové a Tomáše Reindla  vytváří neobvyklé spojení chrámových varhan s interaktivní elektronikou, indickými bubny tabla a dalšími ethno nástroji. Projekt využívá současných možností technologie zpracování zvuku v reálném čase, který mimo jiné umožňuje zachycení, „zmrazení“, či granulaci zvuku varhan a jeho přetvoření do ambientních struktur, které se plynule proměňují a vytvářejí prostorový kontrapunkt k reálnému zvuku z kůru. TRANS (transovní -  transcendentální) -  ORGANIC (vycházející ze slova Organ – varhany).

Projekt TRANS ORGANIC vznikl v roce 2019 a má za sebou již několik úspěšných vystoupení např.: v Santiniho katedrále u Stříbra (Festival Kladrubské léto), chrámu Sv. Štěpána v německém Bambergu, v pražském kostele Nejsv. Salvátora atd. V současnosti se připravují další vystoupení v sakrálních prostorech nejen v ČR, ale i v zahraničí.

 

Markéta Schley Reindlová

Česká varhanice, žijící v německém Bamberku. Špičková interpretka, která získala řadu mezinárodních ocenění, včetně 1. ceny a Ceny publika na festivalu "Festival van Vlaanderen Musica Antiqua" v belgických Brugách (2003) a 1. cena a Cena publika na mezinárodní soutěži "Orgue sans frontiers" v Dudelange (Lucembursko) 2007. V současné době zastává funkci ředitelky kůru v bamberském chrámu Erlöserkirche.

 

Tomáš Reindl

Jako skladatel rád využívá možností současných hudebních technologií, zabývá se též mikrointervalovými systémy přirozeného ladění. Dlouhodobě se věnuje indické klasické hudbě a hře na tabla. Vyučuje Etnomuzikologii a další předměty na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze. Působí též jako lektor různých hudebních workshopů a seminářů. Spolupracuje s celou řadou umělců z ČR i zahraničí (např. Amit Chatterjee, Lenka Lichtenberg, Slet bubeníků, Clarinet Factory, Ingrediente atd.), aktivně vystupuje s hudebními projekty OMNION (sólový projekt), TELLEMARKK. Tomáš Reindl alias OMNION je autorem hudby a součástí hudebně tanečního představení INspiraCe (divadla Archa, 420PEOPLE a Orchestr Berg) a nedávno uvedené HeART of Noise pro soubor moderního tance 420PEOPLE.

bottom of page